after a room & Searching Eva

čtvrtek 27.10.2022 | 20:30
120 Kč - vstupenky k dostání online a na místě

Uvedení vítězných filmů Ceny ELBE DOCK pro nejlepší středoevropský debut na MFF ELBE DOCK. Oba filmy budou uvedeny v originálním znění s anglickými titulky.

Film after a room obdržel Cenu ELBE DOCK v roce 2022. Porota své rozhodnutí komentovala slovy: „V autentické a strhující atmosféře jsou zkoumána témata body image a vlastní identity, která zůstanou v divákovi silně zakořeněna dlouho po zhlédnutí filmu.“ 

Film Searching Eva získal tohle ocenění v roce 2020 a porota na něm vyzdvihla obzvlášť: "Feminismus. Tělo. Identita. Láska. Nenávist. Upřímnost. Mnohovrstevnatý portrét protagonistky zachycený ve formě působivé filmové eseje."

after a room (Nizozemsko, Velká Británie, Švýcarsko, 2021, 21 min, r. Naomi Pacifique)

Ve filmu švýcarské režisérky Naomi Pacifique, která se zároveň zhostila i hlavní role, nahlížíme do pokoje, který je neuspořádaným, leč útulným vesmírem dvojice, jejichž společné noci se zdají být nekonečnými. Navzdory tomu, že se pár po bytě pohybuje beze studu z vlastní nahoty, tušíme, že uvnitř sebe Naomi s čímsi bojuje. Hrdinčina současná zádumčivost je stavěna do kontrastu s její nenucenou hravostí předškolního věku, kterou film zpřítomňuje za pomoci starých home-videí. Dokáže se Naomi napojit na svoje dřívější bezprostřední já?

Searching Eva (Německo, 2019, 84 min, r. Pia Hellenthal)

Pětadvacetiletá Eva žije v Berlíně a rozhodně není snad ji jakkoliv zaškatulkovat. Cítí se být spisovatelkou, hudebnicí, feministkou, ale také se živí jako sexuální pracovnice a svůj život bez obalu vystavuje na Instagramu. Při návštěvách rodné Itálie hledá příčiny, proč je její život – na rozdíl od toho, kterým se prezentuje na sociálních sítích – tak prázdný.

ENGLISH FRIENDLY - English subtitles - ABOUT MOVIES: AFTER A ROOM ,  SEARCHING EVA