Feinkošt

pátek 18.11.2022 | 17:00
100 Kč - vstupenky k dostání v předprodeji a na místě

Stejně jako v minulých letech představí i letos putovní pásmo FEINKOŠT přehled inspirativních formátů těch nejpozoruhodnějších dokumentárních novinek z Česka a Německa! Těšte se na šest úderných kraťasů, které originálně zpracovávají důležité problémy současného světa a neztrácejí přitom diváckou vstřícnost! Zábavné i naléhavé, introspektivní i společensky palčivé – takové jsou filmy letošního pásma.

 

Výběr dokumentárních lahůdek z Česka a Německa 2022:

 

Animot
(Juliana Moska, Česko, 2021, 18 min, experimentální)
Experimentální dokument poukazující na blízkost člověka zvířeti. Oba spojuje zranitelnost, bezmoc a smrtelnost.

Glückspfad
(BJ. Werner, T. Sparmeier, P. Cremer, Německo, 2021, 5 min, animovaný)
Ochlupení na ženských tělech. Téma, které zaměstnává jednu ženu, od chvíle, kdy jí vyrostou první chlupy. Franka vypráví o svých zkušenostech a jejím rozhodnutí nechat si narůst ochlupení.

Moje identita
(Vojtěch Petřina, Česko, 2021, 17 min, dokumentární)
Je možné s novou ledvinou přijmout i část duše jiného člověka? A pokud ano, je možné transplantovat duši do stroje? Obrazový příběh přeměny křemičitého písku na mikročip až po stroje, které vyrábějí stroje.

Donbas days
(Philipp Schaeffer, Německo, 2021, 16 min, dokumentární)
Devatenáctiletý Jakub se během své roční studijní pauzy vydává na válkou zmítaný východ Ukrajiny, aby učil děti žonglování. Portrét českého cirkusového umělece, který hledá sám sebe na frontě jediné evropské války.

Milý tati
(Diana Cam Van Nguyen, Česko, 2021, 13 min, animovaný)
Filmový dopis složený z obrazů minulosti, kterým se dcera snaží obnovit vztah se svým otcem. Animované koláže představují režisérčinu osobní zpověď, vlákno jejích vzpomínek na tátu, který odešel za jinou rodinou.

Sirens
(Ilaria Di Carlo, Německo, 2021, 13 min, experimentální)
Monolitické elektrárny, stoupající oblaka kouře, v pozadí krvavě rudé slunce. Film, který je natočen výhradně z vrtulníků, nás zavede na cestu pustou průmyslovou krajinou a připomene Odysseovu cestu přes ostrov Sirén