Dlouhá cesta dopravním prostředkem často svede dohromady lidi, kteří by se jinak normálně nesetkali.

 

V rámci projekcí filmů v cyklu Americká zima promítneme romantickou trainmovie Před úsvitem, na které se výrazně podílely producentka Anne Walker-McBay, scenáristka Kim Krizan, a střihačka Sandra Adair. Filmový zážitek vám spárujeme s řemeslými giny z českých palíren, které jsme vybrali speciálně pro tento film. 

 

Mladý Američan Jessie, který cestuje po Evropě, se ve vlaku z Budapešti do Vídně náhodou seznámí s francouzskou studentkou Celine. Cesta je dlouhá, Celine půvabná, a tak ji Jessie osloví a dají se do řeči. O několik hodin později si stále ještě povídají. Ač jsou každý jiný, mají si stále co říci a ani jeden z nich nechce, aby ta nečekaně kouzelná chvíle skončila.  Když vlak dorazí do Vídně, přemluví Jesse dívku, aby odložila svou cestu do Paříže a vydala se s ním do ulic Vídně, kde jejich rozhovor pokračuje a přerůstá ve vášnivou romanci plnou krásných a pro oba nezapomenutelných chvil. 

 

 

Na tuto projekci NELZE zakoupit samostatný lístek pouze na film.

Více informací o menu v detailu událostí. Změna menu vyhrazena.


USA, Rakousko, Švýcarsko, 1995, 97 min., v originálním znění s českými titulky

scenář: Richard Linklater, Kim Krizan

produkce: Anne Walker-McBay

střih: Sandra Adair

Drinky:

Legatus beskydský suchý
- Vůně ginu je svěží a květnatá s náznaky jalovce, koriandru a citrusů. Chuť vás přenese na kvetoucí louku u lesa. Chuť je nesmírně intenzivní - ideální jako první seznámení.

Yuzu gin - Yuzu citrusy z Thajska a pomerančová kůru z Kréty. Gin je skvěle vyvážený a plný exotických chutí. Lehký, svěží. Ideální při dlouhém povídání s cizincem ve vlaku.

Garage 22 Summer gin - Osvěžující, lahodný, citrusový, extrémně pitelný. Prostě gin na procházku za úsvitu. Chuť vás zprvu překvapí náloží italských citronů, kterou následuje příjemně nahořklá a štiplavá chuť galangalu.


Na tuto projekci NELZE zakoupit samostatný lístek pouze na film.

Kapacita 40 míst.
Cena jednolístek 399 Kč - 10ks
Cena dvojlístek 750 Kč - 15ks