Vedoucí seriálu Případy 1. oddělení Tomáš Feřtek - 21.9.

Tomáš Feřtek

Publicista, dramaturg a scénárista. Do roku 2007 pracoval jako reportér, šéfreportér a editor v týdeníku Reflex. Jako dramaturg se podílel na seriálech Kriminálka Anděl, Případy 1. oddělení, Svět pod hlavou (Český lev, 2018) a Devadesátky. Autor námětu a spoluautor scénáře seriálu Ochránce (Český lev, 2021) a autor a scénárista dokumentární série Jak se dělá dobrá škola (2022). Autor publikací Rodiče vítáni (2011) a Co je nového ve vzdělávání (2015, 2019).

 

11:00 INDUSTRY BRUNCH

Industry brunch o filmové a televizní dramaturgii. Nezávazné setkání nad dramaturgií u jídla a pití pro každého koho zajímá vývoj scénáře a jeho možnosti... Jedním z hostů bude Tomáše Feřtek.

 

16:00 KONZULTACE TELEVIZNÍCH NÁMĚTŮ

Konzultace námětů televizních seriálů v one-to-one formátu. Příležitost pro všechny scenáristy, kteří mají nápady v oblasti televizní hrané tvorby a rádi by získali zpětnou vazbu od zkušeného dramaturga Tomáše Feřteka. 

Konzultace proběhnou 21.9. v čase od 16:00 do 18:00 v Kině Kavalírka. Pro registraci a více informací pište prosím na: industry@elbedock.cz

 

19:00 DISKUSE

Jak vypadá spolupráce mezi scenáristou a dramaturgem? Jak probíhá proces vývoje od námětu po hotový scénář? Co vlastně dělá a měl by dělat dramaturg v televizi? A proč tolik filmů a seriálů nedává smysl? Diskuse je určena divácké veřejnosti i filmovým profesionálům.

 

20:30 PŘEDPREMIÉRA DVOJDÍLU PŘÍPADY 1. ODDĚLENÍ

Po velmi úspěšném uvedení seriálu Devadesátky přichází v tomto roce 3. a poslední série Případů 1. oddělení. V našem kině jsme již v červnu přivítali bývalého vedoucího pražské modrparty Josefa Mareše a máme obrovskou radost, že uvedeme dvojdíl s názvem Taxivrah a Tramvaj v předpremiéře před uvedením v televizním programu. Projekci uvede Tomáše Feřtek, vedoucí projektu a dramaturg.

Případy 1. oddělení (2022)
Tak vypadá současná policie. Třetí řada seriálu inspirovaného skutečnými kauzami. Posledních třináct případů 1. oddělení pražské kriminálky.

Taxivrah
Během tří měsíců dojde v Praze k vraždám tří taxikářů. Policie rozjíždí detailní vyšetřování, jsou upřesněny a prohledány trasy, kudy vozy jely. Balistické zkoušky potvrdí, že jde o jednoho pachatele. Další stopy však chybí. Tlak médií na policii roste. Veřejnost, a hlavně taxikáři, chtějí odpovědi. Vrah jedná impulzivně, bez zábran, riskuje. Řádí v Praze psychopat?

Tramvaj
Pátrání po pachateli tří vražd taxikářů pokračuje. Důkazů přibývá. Ve stejné době je ale v tramvaji nalezena zastřelená důchodkyně. Stala se další obětí taxivraha? Je potřeba poskytnout odpovědi veřejnosti i médiím. Nebo čekat na zázrak.