Program

29. 6. | 19:00
Toni Erdmann | Film
1. 7. | 19:00
Kde je Anne Franková | Film
2. 7. | 15:00
Mirai, dívka z budoucnosti (český dabing) | Film
12. 7. | 0:00
Zahrada uzavřena (od 3.7. do 12.7.)
26. 7. | 0:00
KINO PŘESTÁVKA (OD 3.7. DO 26.7.)
Zobrazit více

Aktuality

Bar

V našem kinobaru nabízíme jen to co máme sami rádi. Čepujeme pivo z lokálního pivovaru Prokopák. Spolupracujeme s malými pivovary - Obora, Clock, Švihov, Volt, Libertas. Nabízíme filtrovanou kávu z pražírny Candycane coffee, nebo třeba selekci vín z Čech i Evropy. Klademe důraz i na kvalitní pálenky - kdoulovice ze Zubří, gin z Garage 22 nebo palírny Tosh anebo rybízovice z Dlabky. 

Přijímáme platební karty.

 

Otevírací doba BARU KINA:

PO - NE Hodinu před projekcí + při projekci + dle zájmu také po projekci

 

 

 

OTEVÍRACÍ DOBA BARU ZAHRADY:

(Zahrada uzavřena od 3. 7. do 12. 7.)

ST - PÁ 17:00 - 21:30
SO 14:00 - 21:30
CIKAP:
Centrum pro inovaci a kultivaci audiovizuálního prostředí

Workshopy, industry setkání a akce pro veřejnost. To je Centrum pro inovaci a kultivaci audiovizuálního prostředí - platforma, která nabízí profesionálům, kritikům i veřejnosti orientaci v neustále se proměňujícím audiovizuálním průmyslu.

Projekt CIKAP byl podpořen Fondy EHP a Norska. Veřejná část projektu započne v listopadu/prosinci tohoto roku.

O nás

O nás

V roce 2015 vznikl spolek krutón, který měl za cíl jedinou aktivitu, uspořádat filmové soustředění. Protože práce s dětmi a rozvoj kritického myšlení nám přišlo jako velmi podstatné. Vůbec jsme netušili, že k jedné letní akci přibude řada dalších skvělých projektů.

 

V roce 2016 a 17 jsme vytvořili unikátní dočasný projekt s názvem Krutonpolis na Vinohradech. Chodilo do něj hodně návštěvníků, potkávali se tam umělci, diváci i studenti. Vše se točilo kolem audiovize. Vůbec jsme v té době netušili, že se naše aktivity tak rozrostou. Od té doby jsme hledali vhodný prostor, ideálně kino, kde se nebude hrát normální distribuční nabídka, diváci i profesionálové se v něm budou potkávat, bude tam skvělé občerstvení a umožní nám to spojovat nespojitelné. A tohle se podařilo v červenci roku 2021. Našli jsme bývalé kino Na Zámečnici, které dosloužilo kolem roku 1990 a od té doby v něm diváci žádný film nemohli vidět. Rychle jsme se pustili do rekonstrukce za málo peněz, hodně lásky a hodně úsilí a připravili prostor na otevíračku v září stejného roku. Od září do listopadu nás navštívilo přes 2500 diváků a považujeme to za obrovský úspěch. Od té doby všechny peníze z provozu baru i vybraného vstupného jdou do rozvoje kina a rekonstrukce.

 

Občas se nás ptáte na název: proč zrovna Kavalírka? Odkazujeme se na bývalé filmové ateliéry Kavalírka a jejich heslo Lamač Košíře - rosteme do šíře. Prostě navazujeme na historii Košíř a při tom hledáme nový smysl a podobu současného audiovizuálního umění a to právě v našem Kině Kavalírka.

 

Jsme spolek krutón a společnost bujón. Mezi naše další projekty patří Mezinárodní filmové festivaly ELBE DOCK (Ústí nad Labem a Německo), Young Film Fest, malá artová distribuce Krutonfilm nebo třeba projekt Audiovizuální sauna, Feinkošt, Vodovod a Centrum pro inovaci a kultivaci audiovizuálního prostředí.

Partneři

Organizátor

Kino podporují

CIKAP podporuje

Mediální partneři