Filmový kroužek pro nejmenší v Kině Kavalírka. 

Protože na filmovou výchovu není nikdy brzy, Kino Kavalírka pořádá kroužek Cinemini – unikátního projektu filmové výchovy pro děti ve věku 4 až 7 let. Kroužek proběhne formou workshopu Cinemini.

Cinemini kombinuje krátké netradičně pojaté filmy a speciálně vyvinuté aktivity, které podporují dětskou imaginaci a umocňují dětský zážitek z filmu. Zábavnou formou tak s dětmi objevujeme svět filmu a audiovize a rozvíjíme jejich kreativitu, kritické myšlení i pozitivní vztah k filmu už od útlého věku.

Pod taktovkou zkušeného lektora dětem promítneme několik krátkých filmů z různých dob, kultur a žánrů. Po každém filmu si společně povídáme o jejich dojmech, pocitech, myšlenkách a názorech, které z něj mají. Zážitek z filmu dětem dále prohlubujeme s pomocí speciálně navržených aktivit jako je kreslení, vyrábění nebo pohyb, které jim umožní film nejen lépe pochopit, ale především ho prožít.

Každou lekci kroužku ladíme tematicky a vytváříme speciální kombinaci filmů z projektu Cinemini. Délka workshopu 60 minut.

Během této lekce se budeme věnovat tématu FILMOVÝ SCÉNÁŘ: PŘÍBĚHY BEZ PŘÍBĚHŮ a zhlédneme filmy Sally a Klubkohraní, které budou spojené s doplňujícími aktivitami. 

Rodiče se během workshopu mohou osvěžit u našeho baru nebo počkat v čekárně či na zahradě. 

Více o Cinemini se dozvíte na našem webu www.cinemini.cz

PROMÍTANÉ FILMY:

Sally
Jedna velká a asi tři tucty malých kuliček v bílé, jasně osvětlené místnosti se stěnami z dlaždic. Kuličky se převalují zleva doprava, zepředu dozadu, najednou začínají skákat, ke stěně vpravo, ke stropu a zase dolů. Jsou kuličky skutečně jen neživé předměty, nebo jakési oči, které se mohou pohybovat nehledě na pravidla gravitace? Díváme se nahoru, nebo dolů, jsme vůbec uvnitř místnosti? A pokud ano, kde se místnost nachází? (Film byl součástí projektu Grote Kunst voor Kleine Mensen.)

režie: Luna Maurer, Roel Wouters / rok: 2005 / délka: 2 min

Klubkohraní
Animovaný film, který natočila režisérka Ute Aurandová ve spolupráci se svou sestrou, malířkou Detel Aurandovou. Natáčelo se v ateliéru i venku - v lese a na polích. Různé prvky byly všemožně aranžovány a přemisťovány, přičemž proces byl zaznamenáván okénko po okénku 16 mm kamerou. Papír, dřevo, plast či látka se tak stávají nekonečně pohyblivými a tvarově proměnlivými věcmi, které zároveň proměňují i svět kolem sebe.

režie: Ute Aurand, Detel Aurand / rok: 2003 / délka: 8 min