3x Ulrich Seidl 10.11.

Nekompromisní kronikář katolické rakouské duše a jeden z nejžádanějších tvůrců na festivalovém okruhu Ulrich Seidl (Psí dny, Import/Export, trilogie Ráj) prostřednictvím svých kontroverzních snímků na pomezí dokumentu a hraného filmu zkoumá intimní aspekty lidského života s důrazem na ty nejexcentričtější a nejvíce zneklidňující aspekty.

Součástí jeho režijní metody, která místy vyvolává otázky po míře inscenovanosti, či cílené manipulace jsou geometricky komponované statické záběry, jejichž estetická dokonalost záměrně kontrastuje s tím, co zpravidla zachycují. Podobné záběry-oltáře najdeme jak v Seidlově dokumentu Ve sklepě, který zachycuje zvláštní zálibu Rakušanů v prostorech pod domy, tak v „loveckém deníku" Safari. V Kině Kavalírka promítneme tři filmy tohoto režiséra včetně nejnovějšího Rimini.

 

10.11. v 17:00 Safari

Lovecký ranč v Namibii a několik turistů, kteří si přijeli zpříjemnit dovolenou střelbou na trofejní zvěř. Ale kdo je tu vlastně lovec a kdo kořist?

 

10.11. v 18:45 Rimini

Smrt matky přivádí Richieho Brava z adoptivního domova v Itálii zpět do jeho pokoje v rodném Dolním Rakousku. S kořalkou v ruce a sametovými melodiemi Wurlitzeru ve vzduchu se ve sklepě se svým „piccolo fratello“ loučí s rodičovským domem. Jeho otec je v domově důchodců. Popová hvězda Richie vydělává peníze v Rimini.

 

10.11. v 21:00 Ve sklepě

Provokativní film-esej vlivného rakouského režiséra Ulricha Seidla je stylizovaným náhledem do privátní sféry několika Rakušanů, kteří se uvnitř pečlivě udržovaných sklepů věnují svým bizarním potřebám, koníčkům, vášním a obsesím.