Podzimní kino na zahradě od 29.10. do 1.11.: Vymítač ďábla, Ať vejde ten pravý...

Filmy uvádíme v novém cyklu Podzimní kino, který se zaměřuje na hororovou tvorbu s tématem tělesnosti. Snímek uvidíte v prostoru naší podzimní zahrady (v rámci skutečného podzimního kina - v případě špatného počasí proběhne projekce uvnitř kina), která o to víc podtrhne děsivou atmosféru a dodá filmu nový kontext, na který nejste zvyklí. V ceně vstupenky je malý teplý nápoj zdarma.

 

29.10. v 18:30

Vymítač ďábla (USA, 1973, 122 min, r. William Friedkin, v originálním znění s českými titulky)

Regan je dcerou slavné a bohaté herečky. Protože na ni matka nemá čas, tak si ani nevšimne, že se dceřino chování pomalu začíná měnit. Mluví sprostě a obličej se jí křiví do děsivého šklebu. Matka vezme dívku na lékařské vyšetření. Po sérii velmi podrobných vyšetření jsou lékaři bezradní. Dívčin stav se stále horší a teď už napadá i své okolí. Hlas se jí mění a ona komunikuje se svým okolím démonickým hlasem. Jeden z lékařů přijde s návrhem obrátit se na církevního specialistu, exorcistu. Matka to zprvu považuje za hloupost. Když se dívka změní v ďábelskou stvůru, která zabije jejího přítele, nezbývá jí nic jiného než se obrátit na vymítače ďábla.

 

Doprovodný program 29.10. od 12h do 21h:

ZE|MĚ vs KINO

Oheň - divočina  - Kavalírka
Rok s rokem se sešel a my jsme opet k nám na zahradu pozvali kluky z POP UPu Země. Kluci přivezou svoji unikátní železnou konstrukci a na přímém ohni pro Vás budou celý den vařit jídla z vlastnoručně ulovené zvěřiny. Minule přivezli divočáka. Letos ještě nevíme. Bude maso, bude vege, bude dezert. Uz se moc těšíme. 

 

30.10. v 18:30

Hrana zlomu (Česká republika, 2021, 86 min, r. Emil Křižka, v originálním českém znění)

Temné drama v hlavní roli s nečekaně maniakálním Štěpánem Kozubem a labilní hrdinkou v podání Pavly Gajdošíkové. Kateřina s Robertem vychovávají malou dcerku v luxusní vile, těžko však jejich domácnost nazvat harmonickou. Dospělý Viktor žije s matkou v polorozpadlém domě na samotě, jejich soužití však není o nic zdravější. Osudy dvou dysfunkčních rodin se protnou v ambiziozní temné příběhové mozaice, která si Lynchovsky pohrává s divákovou potřebou vytvářet si domněnky o tom, kdo je oběť a kdo pachatel.

 

31.10. v 18:30

Raw (Belgie, Francie, 2016, 94 min, r. Julia Ducournau, v originálním znění s českými titulky)

Justine pochází z vegetariánské rodiny. V šestnácti letech odchází na veterinární školu, kterou studuje její starší sestra. Při jedné z epizod šikany je donucena poprvé v životě pozřít syrové maso. Tato zkušenost ji od základů změní a probudí v křehké dívce spící monstrum. Julia Ducournau svým šťavnatým iniciačním dramatem sexuálního probuzení suverénně kráčí ve šlépějích mistra body hororů Davida Cronenberga.

 

1.11. v 18:30

Ať vejde ten pravý (Švédsko, 2008, 115 min., r. T. Alfredson, v originálním znění s českými titulky)

Outsiderský hrdina filmu, dvanáctiletý Oskar, žije na švédském sídlišti. Zde se setkává se stejně starou dívkou Eli, která se právě přistěhovala. Záhadná Eli ho svým podivným chováním přitahuje. Obě samotářské děti se sblíží. Jejich přátelství čeká osudová zkouška. Oskar totiž zjistil, že tajemná Eli je upírka...