Scandi: přehlídka současných severských filmů (22. - 25. 1.)

Nahlédněte do skandinávské kultury skrze divácky oceňované filmy z Dánska, Švédska, Finska, Norska a Islandu. Diskutujte s tvůrci, objevujte rozmanité žánry i vážná témata, která hýbou společností.

 

PROGRAM:

PONDĚLÍ 22.1.

18:30 Písně země

Hornatá krajina Norska tvoří monumentální kulisu tohoto filmového zážitku z přírody.

20:30 Jednou to bude všechno tvoje

Andreas Öhman ve svém druhém celovečerním filmu kombinuje svébytné osobnosti s upřímným skandinávským sentimentem. Snímek Tohle všechno bude jednou tvoje je feel-good dramedie o nefunkční rodinné dynamice a vyrovnávání se s minulostí.

 

ÚTERÝ 23.1.

18:00 Čtyři malí dospělí

V dnešní době se zdá, že polyamorie se spojuje výhradně s alternativním životním stylem generace Z. Ale možná, že i někteří z nás, kteří toho v milostném životě už hodně zažili, se ve svých touhách cítí být monogamními vztahy také příliš omezeni.

20:30 Na cestě s mámou

Jon je muž středního věku, který žije se svou starou matkou v odlehlé části Islandu. Jeho matka je žena, která má vždy ve všem jasno. Když matka zemře, syn zcela samozřejmě splní všechny pokyny, co má dělat po její smrti.

 

STŘEDA 24.1.

18:00 Společně 99

V roce 1975 žila skupina idealistů v komunitě s názvem Společně. Nyní, v roce 1999, má komunita nový dům a je nejmenší na světě – tvoří ji jen dva lidé: Göran a Klasse.

20:30 Bastard

V roce 1755 se zchudlý kapitán Ludvig Kahlen (Mads Mikkelsen) vydává dobýt drsné, nehostinné dánské vřesoviště se zdánlivě nemožným cílem: vybudovat tu ve jménu krále kolonii. Výměnou za to pro sebe získá tolik vytoužený šlechtický titul.

 

ČTVRTEK 25.1.

18:30 Birthday Girl

Napínavé drama o matce, která vytrvale hledá spravedlnost. Svobodná matka Nanna pozve svou dceru Cille na plavbu zaoceánskou výletní lodí směřující do Karibiku, aby na ní oslavili Cilliny osmnácté narozeniny.

20:30 Galerie Boha

Balónkový pes Jeffa Koonse se v tomto satirickém, hravém a absurdním filmu, ve kterém umění prochází existenciální krizí, mění v dokonalou zbraň.