V kině Kavalírka byl představen nový vizuál Asociace provozovatelů kin

7. 3. 2024

Asociace provozovatelů kin (APK) z.s., která aktuálně sdružuje 228 členů po celé České republice, včetně provozovatelů multikin, představila 28. února 2024 v pražském kině Kavalírka nové logo, celkový vizuální styl a nový web na nové doméně kinari.cz.

Zahájení procesu redesignu se datuje do roku 2021, kdy byla ke spolupráci přizvána Jana Kostelecká, dlouholetá organizátorka přednáškového cyklu Pecha Kucha Night, a Anna Issa Šotolová. Anna, absolventka VŠUP, je spoluzakladatelkou grafického studia Imagery, známého svou prací pro Designblok, Czech Grand Design, kapelu Tata Bojs a síť multikin CineStar.

Na představení nového vizuálního stylu přijal pozvání i ministr kultury Martin Baxa, náměstek ministra kultury Michal Šašek a další významní hosté. Program také zahrnoval seznámení s novým vizuálem, informace o grantu EEA/EHP – Norské fondy, minigranty APK a pozvání na nadcházející valnou hromadu APK. Byly také představeny plány na organizaci celorepublikového National Cinema Day.

Asociace provozovatelů kin (APK) z.s. byla založena v roce 1999 a sdružuje fyzické a právnické osoby, provozovatele kin v České republice. Cílem asociace je ochrana zájmů provozovatelů kin, vytváření vztahů a obrana zájmů ve vztahu k filmovým distributorům, státní správě, samosprávě, autorským svazům a dalším partnerům, a také se podílí na přípravě legislativních norem a koordinaci vztahů s EU v oblastech relevantních pro kinematografii.

Kontakty:

Asociace provozovatelů kin, z.s.

Email: info@kinari.cz

Web: https://www.kinari.cz/

Facebook: www.facebook.com/kinari.cz