Young & Short: staň se filmovým porotcem

18. 2. 2024

 

Young & Short je distribuční filmové pásmo, které charakterizuje svou generaci. Jde o kolekci krátkometrážních snímků zobrazujících témata, která jsou pro mladé důležitá a která je baví.


Filmové pásmo Young & Short každoročně sestavují mladí lidé ve věkových kategoriích 12 – 14 a 15 – 19 let. Ti svou generaci vystihnou pěti vybranými krátkými filmy, které vyberou z toho nejlepšího, co evropská krátkometrážní kinematografie pro mládež nabízí.

JAK SE PŘIHLÁSIT?

Přihlašování do poroty probíhá až do 29. února PŘES TENTO FORMULÁŘ.

Účast v projektu je výběrová. Porotu chceme složit pouze z přemýšlivých a do filmu zapálených lidí, kteří si chtějí rozšířit obzory a/nebo se hlásit na filmové a umělecké školy.

KDY A KDE SE YOUNG & SHORT KONÁ?

Kde: Kino Kavalírka (Plzeňská 210, Praha 5)

  • 12 – 14 let: sobota 2. března 9:30 - 17:00

  • 15 – 19 let: neděle 3. března 9:30 - 18:00

Program je v obou případech celodenní a pro vybrané porotce zdarma, oběd je pro účastníky zajištěn.

Filmy jsou buď v češtině a nebo doplněné o české titulky.

PROČ SE ZÚČASTNIT?

Vybraní porotci nejenže budou mít možnost zhlédnout 10 výjimečných krátkých filmů z filmových festivalů, ke kterým byste se jinak neměli možnost dostat – dokonce z nich po diskuzích s filmovými odborníky a ostatními vrstevníky sestaví vlastní filmové pásmo, které objede celou republiku. Současně našim odborníkům pomohou vytvořit metodické materiály pro speciální projekce a získají i příležitost se jich sami zúčastnit, svůj výběr filmů před diváky obhájit a projekci s diskuzí vést společně s našimi odborníky. Díky účasti v programu od nás dostanou osvědčení o absolvování, což jim může pomoci ve výběrových řízeních na filmové a umělecké školy.

PŘIHLÁŠKA PRO POROTCE

(Uzávěrka přihlášek je 29. února)




Těšíme se na vás!